0
0
0
0
vatandas.com.tr > YEREL GÜNDEM > Yollar köstebek yuvasına döndü!...
09 Ocak 2017 Pazartesi 12:23

Yollar köstebek yuvasına döndü!

Yollarda biriken karı temizlemek ve buzlanmayı önlemek için kullanılan tuz, asfalta da ciddi zararlar verdi. Yollar adeta köstebek yuvasına döndü

Kar yağışının hemen ardından ilk tedbir olarak kar küreme araçları ile yollardaki kar yığınları yol kenarlarına toplanıyor. Ardından gelen tuzlama aracı ise yoldaki buzun çözülmesi ve yeniden buzlanmasını önlemek için tuzlama çalışması yapıyor. Ancak tuzlama çalışmalarında aşırıya kaçılması yola ve asfalta da zarar veriyor.

Konya’nın birçok yerinde tuzlama çalışmalarıyla birlikte eriyen buzun altından köstebek yuvasına dönmüş yollar çıktı. İçinde su birikintisi olduğu için derinliğinin ne kadar olduğu tahmin edilemeyen oyuklar ise, yoldan geçen araçlarda maddi hasara yol açıyor. Yoldan geçerken aracını sert bir şekilde çukura vuran bir vatandaşın lastiği patladı. Direksiyon hakimiyetini kaybeden şahıs, bir süre sonra yol kenarında durmayı başardı. Ardından ise yollardaki çukurlara işaret ederek öfkeyle seslendi: “Bak kardeşim bak. Burası köstebek yuvası değil. Karayolu…”

UĞUR SORGUÇ

Facebook ile yorum yap

Site içerisinden yorum yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.

İLGİ GÖREN HABERLER