0
0
0
0
vatandas.com.tr > EKONOMİ > Yerel matbaacılıktan, endüstriyel m...
20 Aralık 2016 Salı 10:12

Yerel matbaacılıktan, endüstriyel matbaacılığa

Baskı sektörünün Konya’da genç markalarından biri olan Ayrıntı Ofset Matbaacılık, yaşanan ekonomik krize rağmen yatırımlarına devam ediyor.

2012 yılında faaliyete başlayan ve kısa sürede kendini ispatlayan markalar arasına adını yazdırmayı başaran Ayrıntı Ofset, 2017 yılına yeni yatırımlarla girmeyi planlıyor.

MİLLİYETÇİLİK DERSİ

Kurulduğu günden bugüne kadar birçok markaya hizmet veren Ayrıntı Ofset, yaşanan ekonomik krize rağmen adeta “milliyetçiyim” diyenlere ders niteliğinde bir harekete imza atıyor. Birçok yatırımcı durağan davranarak kendini garanti altında hissetmek isterken Ayrıntı Ofset’in bu denli cesaretli davranması ise şirketin sosyal medya takipçileri arasında takdirle karşılandı.

KABIMA SIĞAMIYORUM

Geçtiğimiz aylarda sosyal medya üzerinden şirketin pazarlama direktörü Burhan Genç “Kabıma sığamıyorum” başlığıyla bir paylaşım yapmış ve ardından takipçileri kendisinin ne demek istediğini anlamamıştı.

CEVABI YİNE KENDİ VERDİ

Genç, yaptığı son paylaşımda 2017 yılı için yapacakları yatırımların görsellerini paylaşarak bir anlamda cevap vermiş oldu. Burhan Genç, yaptığı paylaşımında 2017 yılının ilk günlerinde taşınmayı planladıkları yeni adresinden ilk görüntüyü ve çekiciler üzerindeki büyük ebatlı matbaa makinesinin getirilişini gösterdi.

KRİZE RAĞMEN YATIRIM

Telefon bağlantısıyla yatırımları hakkında bilgi aldığımız Pazarlama Direktörü Burhan Genç, “2016 dünya ve özellikle de ülkemiz için sert bir yıl olarak yerini aldı. İş dünyasının öncelerden beri en önemli sıkıntıları arasında yer alan nakit sıkıntısı ve evrak asayişi gibi durumlara bir de ekonomik kriz eklenince oldukça dramatik bir tablo ortaya çıktı. Öz sermayesi ile ayakta kalma uğraşı veren şirketlerin sıkıntıları bir kat daha artmış oldu. Devletimizin son açıkladığı destek paketleri umarım ülkemiz iş dünyası için hayırlı olur. Ancak söz konusu ekonomik sıkıntıların kaynağının ben yine iş dünyasının kendisi olduğunu düşünüyorum. Devletimiz üreten ve katma değer sağlayan kurumların daima arkasında. Ancak bu noktada devletimizin sağladığı desteklerin iş dünyasının bazı kesimlerinin uygun yerlerde kullanmadığı kanaati içerisindeyim. Hal böyle olunca da uzun süre kapanmayacak yaraların acısını hep birlikte çekiyoruz” açıklamasına yer verdi.

AMACIMIZ KENTİMİZİ VE

ÜLKEMİZİ TEMSİL ETMEK

Genç, açıklamasına “Her kriz yeni fırsatları ortaya çıkarır. Biz reel sektörün belki de önemli merkezlerinden birinde bulunuyoruz. Zira malı pazarlamak için gerekli olan ana materyallerin üretimi konusu oldukça hassas bir konu. Bu konuda kurulduğumuz günden bugüne yoğun maliyetlerin altına girerek öz sermayemizle kaliteli basılı reklam ürünleri ortaya koyma hedefimizden hiçbir dönemde şaşmadık. Gelen talepler doğrultusunda da yeni yatırım kararları aldık. Önümüzdeki yılın ilk aylarında faaliyetlerimize yeni adresimizde başlamayı planlıyoruz. Bunun için de ilk olarak şirketimiz için büyük bir tesis ortamı sağladık ve anlaşmalarımızı tamamladık. Makine parkurumuzu da oldukça güçlü bir hale getiriyoruz. Teknik olarak açıklamak istemiyorum ama Konya baskı sektörünü diğer illerde ve uluslar arası platformda temsil edecek; güzel işlere imza atacak yatırım planımızın ilk aşamasını tamamlamış bulunuyoruz. Umarım şehrimizi ve ülkemizi önümüzdeki günlerde en iyi şekilde temsil etmeyi başarabiliriz” şeklinde devam etti.

İŞ DÜNYASINA MESAJ

İş dünyasına da mesaj gönderen Genç, “Hedeflere ulaşmak türlü çeşitli sıkıntılardan uzak kalarak mümkün olmuyor. İş dünyasında Türkiye ve bölge ülkeler arasında lider konumunda olduğumuz sektörlerde ilerlemelerin hızla sürdüğünü görüyoruz. Bu aşamalara gelirken de iş dünyasının temsilcileri önemli zorluklardan geçtiklerini unutmasınlar. Her yeni dönem kendi sıkıntılarını da beraberinde getirecektir. Önemli badireler atlattığımız şu günlerde iş dünyası da kendi içinde yapacağı dayanışmayla tedirginlik yerine daha da milliyetçi olaylara yaklaşmalı. Ben inanıyorum ki Türkiye bu günlerin sınavlarını da en başarılı şekilde vererek düzlüğe çıkacaktır. Bunların sonunda da herkes, umarım elinden geleni yaptığını bilerek ve görerek ödediği bedeli de sonraki aşamalarda unutmayıp değerini anlayacaktır. Ülkemizin mevcut durumdan çıkışının yolu da bana göre iş dünyasının cesur adımlar atmasından geçiyor. Dilerim ki herkes üzerine düşeni en iyi şekilde yapar” şeklinde açıklamasını tamamladı.

Facebook ile yorum yap

Site içerisinden yorum yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.

İLGİ GÖREN HABERLER