ABD'li kadınlar Konya cezaevinin kapısında bekliyor!

Pensilvanya merkezli FETÖ yapılanmasının darbe girişimini yapan subaylarının hanımlarının da ABD asıllı olması örgütün ne denli bir oluşuma sahip olduğunu bir kez daha kanıtladı. ABD’li kadınlar Konya Cezaevi’nde kocalarını görmek için ısrarla bekliyor !

15 Temmuz’dan bu yana FETÖ yapılanmasının pamuk ipliği gibi çözülmesi, beraberinde yeni detayları da bir bir gün yüzüne çıkartıyor. Operasyonlar ve sonrasında karşılaşılan hadiseler ise yapılanmanın ne denli boyuta ulaştığını gözler önüne seriyor. Vatandas.com.tr haber merkezi ekibinin ortaya çıkardığı bir detay da yeni bir soru işaretini ortaya çıkardı. FETÖ kapsamında tutuklu bulunan ve Konya E Tipi Kapalı Cezaevi’nde yatan subayları ziyaret etmek isteyen ABD’li kadınların kocalarını görme isteği evliliklerin listeden mi yapıldığı iddiasını kanıtlar nitelikte bir gelişme oldu. Türk subayların eşleri olduğunu iddia eden ABD’li kadınların, ısrarla kocaları ile görüşmek istedi fakat Türk vatandaşı olmadıkları için görüştürülmediği öğrenildi.

KADINLAR NEDEN TÜRK VATANDAŞI OLMADI?

Öte yandan Türk biriyle evlenen yabancı asıllı kadınların Türk vatandaşı olma hakkı tanınırken, kadınların Türk vatandaşlığına geçmeyi tercih etmedikleri iddia edildi. Türk subayların ABD asıllı kadınlarla evli olması akıllara direk, ‘ABD ile irtibatın hanımları aracılığı ile mi sağlandığı’ sorusunu getirdi.

SUBAYLARIN YABANCI KADINLARLA EVLENMESİ YASAKTI

Öte yandan 2004 yılına kadar Türk subayların yabancı asıllı kadınlarla evlenmesi yasaktı. 2004 yılında yapılan değişiklik ve belirli şartlar konularak yabancılarla evlenmeye müsaade edildi. Basında duyulduğu üzere FETÖ mensuplarının listeden evlendirildiği iddia edilmişti. Subayların ABD’li kadınlarla listeden evlendiği konusu gündeme geldi.

FETÖ’nün ABD merkezli yönetilen bir örgüt olduğu bilinirken, darbe girişiminde bulunan subayların eşlerinin ABD vatandaşı olması, birçok konuya açıklık getiren bir delil oldu.

İBRAHİM ÇİÇEKÇİ

 

http://www.vatandas.com.tr/ Adresinden 23/06/2018 - 09:28 tarihinde yazdırılmıştır.

Yazdır