Hedef, UEFA Avrupa Ligi

Atiker Konyaspor As Başkanlarından Celalettin Çakıcı, sezonun ikinci yarısında daha fazla puan toplayıp, UEFA Avrupa Ligi’ne yeniden katılmak istediklerini söyledi

Atiker Konyaspor’un Antalya Belek'te devam eden devre arası kamp hazırlıklarını takip eden As Başkanlarımızdan Celalettin Çakıcı, sezonun ikinci yarısında daha fazla puan toplayarak yeniden UEFA Avrupa Ligi'ne katılacaklarına inandığını söyledi.

Atiker Konyaspor'un sezonun ilk yarısındaki performansını değerlendiren As Başkan Celalettin Çakıcı, “Başlangıçtan itibaren üç kulvarda mücadele verdiğimiz için ligin başlangıcı bizim adımıza yorucu geçti. Ama tüm bunlara rağmen takımımız ilk 16 haftalık bölümü istediğimiz ve hedeflediğimiz puanda kapattı. Bununla beraber ilk yarının son hafta maçını önümüzdeki hafta iç sahada Galatasaray ile oynayacağız. Geçtiğimiz yıllarda ilk yarıda topladığımız en yüksek puan 26 puandı. Ben inanıyorum ki Galatasaray maçını kazanarak 27 puanla ilk yarıda toplanan en fazla puan rekorunu kırmak istiyoruz" dedi.

Yoğun maç temposunun ligin ikinci yarısında da devam edeceğini dile getiren As Başkan Celalettin Çakıcı, "Biz sezonun ilk yarısından bu yoğun ve yorucu maç temposuna alışığız. Sezona Süper Lig ile başladık, UEFA Avrupa Ligi ile birlikte son haftalarda ZTK'da eklenmesiyle çok saydıa maç oynadık. Ben ikinci devrede hem ligin hem de ZTK'nın bizi çok fazla zorlayacağını düşünmüyorum. İyi bir hazırlık dönemi geçiriyoruz. Sezonun ikinci devresinde 18 maç oynayacağız. Bunlardan 10 tanesini içeride oynayacağız. Bu bizim için avantaj. Ve Konyaspor taraftarının takımına sahip çıkma gücünü de bildiğimiz için ben ilk yarıdan daha fazla puan toplayacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

Yeniden UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele etmeyi çok arzu ettiklerini ifade eden Celalettin Çakıcı, "Bu sezon UEFA Avrupa Ligi heyecenaını yaşadıktan sonra hem takım hem de şehir olarak orada yeniden mücadele etmek ve oralarda olmamız gerektiğini düşünüyoruz ve buna layık olduğumuzu da düşünüyoruz. Öncelik ZTK bizi oraya götürme noktasında bir 'tık' daha yakın gözüküyor. Ama ligde de 10 maçı içeride oynadığımızı düşünürsek lig sıralaması veya ZTK'dan bir şekilde yeniden UEFA Avrupa Ligi'ne katılmayı çok istiyoruz" ifadelerini kullandı.

 

http://www.vatandas.com.tr/ Adresinden 18/06/2018 - 21:49 tarihinde yazdırılmıştır.

Yazdır