0
0
0
0
vatandas.com.tr > YEREL GÜNDEM > Sokak araları bile temizleniyor...
11 Ocak 2017 Çarşamba 10:26

Sokak araları bile temizleniyor

Konya’da etkili olan yoğun kar yağışının ardından belediyeler geceli gündüzlü mesai yapmaya başladı. Ara sokakların dahi temizleniyor olması, halkın beğenisini kazandı

Konya, yaklaşık 20 gündür yer yer etkisini artıran kar yağışının etkisi altında kalıyor. Bu sabah güneşi gören Konyalılar, geceden kalan karı temizleyerek güne başladı. Ancak gece boyunca mesai yapıp sabah olduğunda insanlar zorluk yaşamasın diye çalışan belediye çalışanları da vardı.

Belediyeler, öncelikli olarak ana yolları kardan temizleyip buzlanmayı önlemek için tuzlama çalışması yaptı. Ardından ise mahalle aralarında temizlik çalışması devam etti. Öyle ki, dar sokaklarda bile greyderler temizlik için görev başındaydı.

Gecenin ilerleyen saatlerinde sokaklarını temizlemek için çalışan belediye personelini gören Karatay’daki mahalle sakinleri mahallelerini temizlemek için gece yarısı gelen misafirleri hoş karşıladı. Hatta belediye çalışanlarına çay ikram edenler dahi oldu. Vatandaş, belediyenin bu çalışmasından memnun kalırken, ‘demek çalışınca oluyormuş’ yorumları yapıldı. 

Facebook ile yorum yap

Site içerisinden yorum yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.

İLGİ GÖREN HABERLER