0
0
0
0
vatandas.com.tr > YEREL GÜNDEM > Seyit Mehmet Buğa, dualarla uğurland...
08 Ocak 2017 Pazar 14:14

Seyit Mehmet Buğa, dualarla uğurlandı

Konya iş dünyasının yakından tanıdığı isimlerden, Seyit Mehmet Buğa, Musalla Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Musalla Mezarlığı’na defnedildi

Dün sabah saatlerinde evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden İttifak Holding’in Kurucu Başkanı Seyit Mehmet Buğa, Musalla Camii’nde öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından sevenlerinin omuzlarında taşınarak dualar eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı. Merhum Seyit Mehmet Buğa, Musalla Mezarlığı’nda bulunan aile kabristanına defnedildi.

Merhum Seyit Mehmet Buğa’nın cenaze törenine Konya sivil toplum, bürakrasi, siyaset ve iş dünyasının da katılımı yoğun oldu. Merhum Buğa’nın cenaze namazını oğlu Mehmet Buğa kıldırdı. Cenazeye Konya Milletvekilleri, Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Buğa ailesinin yakınları, dostları, sevenleri ve çok sayıda Konyalı katıldı. Vatandaş Medya olarak Seyit Mehmet Buğa’ya Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

SEYİT MEHMET BUĞA KİMDİR?

1952 yılında Konya’da dünyaya geldi. İlkokulu Akif Paşa’da, ortaokulu Konya İmam Hatip Ortaokulu’nda bitirdi. Mühendisliği arzu ettiği için 1 sene lise-fen koluna devam etti. Oradan aldığı diploma ile Konya Akademisi İnşaat Bölümü’nü okudu. Bir müddet Selamet Partisi’nde gençlik kolları başkanlığı yapan Buğa, İttifak’ın kurulmasına öncülük ederek 20 yılı aşkın bir süre İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı üstlendi.

İş dünyasının yanında sivil toplum camiasının da yakından bildiği Seyit Mehmet Buğa, yerel ve ulusal birçok sivil toplum kuruluşunun kuruculuğunu yaptı. Ayrıca birçok sivil toplum kuruluşunda da görevi bulunuyordu. 

Facebook ile yorum yap

Site içerisinden yorum yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.

İLGİ GÖREN HABERLER