0
0
0
4
vatandas.com.tr > YEREL GÜNDEM > Savcılığa suç duyurusu yağıyor!...
03 Ocak 2017 Salı 17:56

Savcılığa suç duyurusu yağıyor!

Yılbaşı gecesi sosyal medyada yaptığı paylaşımla Müslümanları zan altında bırakan E. Y. ve onun paylaşımı altında Konyalıları karalayan D. P. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu

31 Aralık 2016 akşamı İstanbul’da yaşanan patlamaya dikkat çekerek, tüm Müslümanları zan altına sokacak şekilde, “Müslüman yılbaşı kutlamaz diyerek Allahu Ekber nidaları ile Reina’ya dalan Müslüman, 39 kişiyi öldürdü…” paylaşımı yapan E. Y. İsimli şahıs ve onun paylaşımının altında Konya’ya, Konyalılara ve rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a küfreden D. P. hakkında Savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

 

‘ÜLKENİN BİRLİĞİ VE DİRLİĞİ HEDEFLENİYOR’ DENİLDİ

Şüpheli E. Y. hakkında savcılığa yapılan suç duyurusunda, “Şüpheli Konya’da magazin yayıncılığı ve reklamcılıkla uğraşmaktadır. Facebook sosyal medya hesabında çok sayıda takipçisi bulunmaktadır. 31 Aralık 2016 tarihinde Reina isimli gece kulübünde bulunan insanlara yapılan saldırı ve 39 kişinin ölümü sonrasında pek çok sosyal medya hesabından sanki bu terör saldırısı kullanılarak toplumun planlı olarak ayrıştırılması ve çatıştırılması noktasında çok sayıda paylaşımda bulunduğu bilinmektedir. Anılan paylaşımlarla farklı yaşam tarzlarına sahip kişilerin ayrıştırılması ve çatıştırılmasının amaçlandığı açıktır. Böylece ülkemizin birliği ve dirliği hedeflenmektedir. Bu ortamda şüpheli “Müslüman yılbaşı kutlamaz diyerek Allahu Ekber nidaları ile Reina’ya dalan Müslüman, 39 kişiyi öldürdü…” şeklinde paylaşımda bulunmuş, sonra yayınladığı videoda da paylaşmanın arkasında olduğunu ifade etmiştir.

Yapılan çirkin saldırının İslam’la Müslümanlarla ya da Müslümanlıkla ilgisi olamaz. İslam dini savaş gibi çok istisnai bazı haller dışında insan öldürmeyi kesin olarak yasaklar. Bir masumu öldürmeyi bütün insanlığı öldürmekle eş tutar. Şüpheli, terör saldırısı sonrasında tüm Müslümanları itham eder şekilde paylaşımda bulunarak kin ve düşmanlığa tahrik etmiştir. Böylece içinde bulunulan hassas ortamda yoğun takipçi kitlesi sayesinde kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bu fiillerini yayın yoluyla ve nitelikli şekilde işlemiştir.

Arz ettiğim nedenlerle re’sen tespit edilecek hükümler yanı sıra 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 216. ve 218. maddeleri de nazara alınarak şüpheli hakkında kamu davası açılmasını talep ederim” denildi.

D. P., “S… ET ŞU KONYALILARI, B… YESİNLER” DEMİŞTİ

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2017/36 soruşturma sayılı dosyası şüphelisi E. Y.’nin paylaşımının altında yorumda bulunan ve böylece tüm Konyalılara yayın yoluyla hakaret eden D. P. hakkında savcılığa yapılan şikayet dilekçesinde ise, “Şüphelinin, “E. Y.’cığım, s… et şu pis Konyalıları. 10 dakikalık kaydını dinledim. B… yesinler. Erbakan’ı tepemize çıkaranlar yüzünden 1980 Konya mitinginden beri boynumuzu yere eğdi bu yobaz itler. Vizyonsuz moruk babaları onlara para versin önce. Söbü kafalılar. Yeter be eee…” şeklindeki yorumu kaynak gösterildi.

Şüphelinin bu paylaşımının Reina isimli eğlence mekanının 31 Aralık 2016 akşamı gerçekleşen katliam sonrasında bu katliamın Müslümanlar tarafından yapıldığı iddialarını eleştiren kişilere bir cevap olarak yapıldığı belirtilen suç duyurusunda, “Şüphelinin bu paylaşımı ile Konyalılara hakaretin ötesinde henüz acının çok taze olduğu günlerde mütedeyyin Konya algısı üzerinden ülkemizdeki farklı düşüncelerdeki insanların birlikte yaşama ve huzur ortamını hedeflediği değerlendirilmektedir” denildi.

Öte yandan Konya'daki çeşitli sivil toplum kuruluşları da Konya'ya ve Müslümanlara hakaret yapıldığı gerekçesi ile savcılığa suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor. 

     

RASİM ATALAY

 

Facebook ile yorum yap

Site içerisinden yorum yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
01:35 Deniz tas 17 Ağustos 2017 Perşembe 01:35
Telefon uzerinden dolandirildim oaran bugun yaticak deniyor yatmiyor yarin deniyor yatmiyor 05415846275 ve 1975 lira oaram onlarda gunlerdir odenmedi yarin deniyor odenmiyor 5 gun sonra deniliyor odenmiyor kac gun oldu dolandirildim gereginin yapilmasini arz ederim lutfen yardimci olun
21:45 Çapsız 03 Ocak 2017 Salı 21:45
17 Şubat 2016 da terör laneti askerimizi hedef alıp kahpece 29 askerimizi sivilimizi öldürdü. 20 Şubat 2016 konyada bu E.Y. ın organizasyonu ile demet akalın konseri verildi iptal bile edilmeden.... şimdi başka bir olayda Müslümanları genelliyor. Konya sana haddini bildirecektir. merak etme. Yarın ilk işim suç duyurusunda bulunmak !
19:42 bayan yobaz 03 Ocak 2017 Salı 19:42
Bir konyali olarak sahsin yedirdigi b... fazlasiyla kendisine iade ediyorum. Dusunce özgürlüğü adi altinda hakaret etmeyi kendilerine dustur edinmis zavallilar. Hosgoru abidesi mevlana sehrine yobaz demek senin ne haddine... bu duruma kayitsiz kalmayan sivil toplum kuruluslarimizi ve tum.galkimizi gonulden kutluyorum.
18:25 Akil Konyalı 03 Ocak 2017 Salı 18:25
Şükür ki birileri bu hadsizlere haddini bildirmek için girişimde bulunmuş. Sabah ilk işim suç duyurusunda bulunmak olacak

İLGİ GÖREN HABERLER