0
0
0
0
vatandas.com.tr > GÜNDEM > Ramazan Tuzla, yazılarıyla Vatandaş...
30 Aralık 2016 Cuma 13:31

Ramazan Tuzla, yazılarıyla Vatandaş’ta…

Vatandaşın sesi olmak için yola çıkan, www.vatandas.com.tr, yorum alanında da etki alanını her geçen gün geliştiriyor. Bu anlamda Konya’nın en iyi kalemlerinden Ramazan Tuzla, Vatandaş ekibine yazılarıyla dahil oldu

Vatandaş diyor ki…

Bir güzel gâye için yeni bir başlangıç, yeni umutları yeşertir. Yeni umutlar ise, gayretin en saf besinidir. Ortaya koyduğu umutları ile yeni bir başlangıç yapan vatandaş ile küçük çaplı bir görüşme yaptık ve dinlediklerimiz bizi sevindirdi. Satırlardaki merâmı vatandaştan aldık, kelamın çerçevesini ise biz çizdik. İşte, dinlediklerimiz:
Vatandaş diyor ki;
Her güne yeni bir ses, yeni bir nefes gerek. Alınan her nefesin hakkını vermek gerek. Nüfuzu olanların itibar gördüğü dünyamızda, biz nefesi olan insanlara sarılıp, cemiyet için onlara yeni bir ses, kuvvetli bir nefes olacağız ve bu insanları yalnız bırakmayacağız. Gâyemiz, insanla uğraşmak değil, insana ulaşmak olacaktır.
Vatandaş diyor ki;
Sebeb-i itibarı zenginlik olanların atlarına kâhyalık yapmayacak; masum insanların sırtlarına yaftalı yükler atmayacak; fiilimizin hesabı bizden sorulduğunda bir kaşık suda fırtına koparmayacağız. Nimeti güzelleştirenin, onun için katlanılan külfet olduğunu hiçbir zaman unutmayacağız.

YAZARIN YAZISINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN...

Facebook ile yorum yap

Site içerisinden yorum yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.

İLGİ GÖREN HABERLER