0
0
0
0
vatandas.com.tr > SPOR > Konyasporlu futbolculardan Halep’e y...
24 Aralık 2016 Cumartesi 11:22

Konyasporlu futbolculardan Halep’e yardım

Daha önce aralarında şehitlerimizin aileleri ve yakınlarına destek başta olmak üzere birçok 'Sosyal Sorumluluk' projesine imza atan Atiker Konyaspor, bu kez Suriye'nin Halep şehrinde yaşanan büyük drama kayıtsız kalmadı

Atiker Konyaspor'umuzun yöneticileri ve futbolcularımızın aralarında topladıkları para ile hazırlanan iki ayrı yardım tırı Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu'nun önünden dualarla Halep'e uğurlandı. Yardım tırlarının uğurlanmasına Atiker Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan, Asbaşkan Ali Kaya ve Yönetim Kurulu üyesi Abdullah Şanlı katıldı.

Havaların bölgede giderek soğuması en çok bebekleri ve çocukları etkiliyor. Atiker Konyaspor yöneticileri ve futbolcuları bu ihtiyacı dikkate alarak iki tır dolusu battaniye, çocuk bezi, çocuk maması, bebe bisküvisi, mutfak eşyası, kuru bakliyat, temel gıda ve ihtiyaçlarını kapsayan yardım malzemelerini Halep'e gönderdi.

Başkan Ahmet Şan, uğurlama töreninde yaptığı konuşmada  "Atiker Konyaspor 'Futbol asla sadece futbol değildir' sözünden hareketle elinin uzanabildiği her yerde ve her konuda varlığını hissettirmek için kendi kendisiyle bir yarış içindedir. Bundan önce defalarca vatanımızın bekası için canları bu memleket uğrana feda eden şehitlerimizin aileleri ve yakınlarının yanında olduk. Birçok sosyal sorumluluk projesinde Süper Lig takımları arasında en önde yer alan bir kaç takımdan biriyiz. Şimdi Halep'te büyük bir insanlık dramı yaşanıyor ve bizim kulüp olarak bu duruma kayıtsız kalmamız düşünülemezdi. Yönetici arkadaşlarımız ve futbolcularımızla birlikte özellikle çocuklar ve bebeklerin yaşadıkları sıkıntıları göz önüne alarak iki tır dolusu gıda ve temel ihtiyaç maddelerini Suriye'ye gönderdik" ifadelerine yer verdi.

 

Facebook ile yorum yap

Site içerisinden yorum yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.

İLGİ GÖREN HABERLER