0
0
0
0
vatandas.com.tr > YEREL GÜNDEM > Konsan boşaltılacak mı?...
04 Ocak 2017 Çarşamba 17:20

Konsan boşaltılacak mı?

Kar nedeniyle 30’a yakın fabrikanın adeta yerle bir olduğu Konsan Sanayi Sitesi’nde, tüm fabrikaların yıkılma tehlikesinden dolayı boşaltılması gündemde

30’a yakın fabrikanın çatısının çöktüğü Konsan Sanayi Sitesini, Konya Valisi Yakup Canbolat, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ziyaret etti. Yıkılan firmalara ziyarette bulunan Vali Canbolat, geçmiş olsun tememnisinde bulundu.

Devletin devreye girerek mağduriyetlerin giderilmesini sağlayacaklarını belirten Vali Canbolat, “Yoğun kar yağışı nedeni ile fabrikalarımızda zararlar oluşmuş. Ne yazikki zamamında sağlam yapılmasına dikkat edilmemiş. Biz sanayicilerimiz için gerekeni yapacağız. AFAD ekiplerimiz çalışmalarına başladı” dedi. Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü de, Konsan’daki fabrikaların büyük tehlike arz ettiğini, bir süre çalışılmaması gerektiğini belirtti. Kütükçü, “Maalesef elim bir olay yaşadık. Konsan’da 30’a yakın fabrikamız yıkıldı. Üreticilerimizin zararı büyük. Bu noktada biz elimizden geleni yapacağız. Buradaki diğer fabrikalar da risk oluşturuyor. O yüzden üreticilerimiz hassasiyet göstermeli ve gerekirse karlar temizlenene kadar içerinde kimse tutulmamalı. Allah korusun tehlikeli olabilir. Şimdilik tek tesellimiz can kaybının olmaması” diye konuştu. Firma sahipleri de mağduriyetlerinin giderilmesini ve devletin kendilerine destek olması talebinde bulundu.

Vatandas.com.tr-İBRAHİM ÇİÇEKÇİ

Facebook ile yorum yap

Site içerisinden yorum yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.

İLGİ GÖREN HABERLER