0
0
0
0
vatandas.com.tr > YEREL GÜNDEM > Kaşınhanı’nın artık bir pazar y...
10 Ocak 2017 Salı 10:52

Kaşınhanı’nın artık bir pazar yeri var

Meram Belediyesi, ülkemizin havuç ihtiyacının yaklaşık yüzde 65’ini karşılayan Kaşınhanı Mahallesi’ne kapalı pazar yeri kazandırdı. Tesis, kısa bir süre içinde hizmet vermeye başlayacak

Kaşınhanı Mahallesi Kapalı Pazar Yeri hakkında bilgi veren Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Kaşınhanı Mahallemiz, Türkiye’nin havuç ihtiyacının yüzde 65’ini karşılıyor. Bu anlamda orada hareketli bir pazar var. Kaşınhanı Mahallemizde tarımla uğraşanların ve bölge sakinlerinin daha rahat alışveriş yapabilmeleri için kapalı pazar yeri çalışmamız vardı. 5 bin 580 metrekarelik arsa üzerine oturan ve 2 bin 800 metrekarelik inşaat alanına sahip kapalı pazar yeri; idari birim, zabıta birimi, bay ve bayan mescit ve wc’lerden oluşuyor. Fonksiyonel ve bölgenin ihtiyacını karşılayacak olan bu pazar yerinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.  

Geçtiğimiz yıl Kovanağzı Mahallesi’nde ilk kapalı pazar yerini hizmete açtıklarını hatırlatan Başkan Toru, Kaşınhanı Mahallesi ile birlikte Gödene Mahallesi’ndeki kapalı Pazar yeri inşaatında da sona gelindiğini kaydetti. 

Facebook ile yorum yap

Site içerisinden yorum yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.

İLGİ GÖREN HABERLER