0
0
0
0
vatandas.com.tr > TEKNOLOJİ > İyilik için 'Dünyanın Her Yeri...
07 Ocak 2017 Cumartesi 15:00

İyilik için 'Dünyanın Her Yerinde Telefonunla Dokun' kampanyası

Güvenli tanımlama çözümlerinde dünya liderlerinden biri olan hıd global, hedefine ulaştığını kanıtlamak isteyen gezginler için güvenli bir interaktif deneyim oluşturmak amacıyla, dünyanın en.

Harvard’da eğitim görmüş yazılım mühendisi gezgin Nuseir Yassin, insanların ilginç destinasyonlara gitmek istemesini daha da cazip hale getirmek için, dünyanın en ücra köşelerinden birine ve en ünlü ve kalabalık şehrine NFC teknolojisini yerleştirmeyi kabul etti. Girişimdeki hedefin yeni deneyimler yaşama, insanları, kültürleri ve mekanları birbirine bağlamak için güvenli teknolojiyi kullanmak olduğu belirtildi.
Yassin'in girişimiyle Şili açıklarındaki Paskalya Adası’na ve New York kentinin kalbi sayılan Park Avenue Caddesine yerleştirilen teknolojisi sayesinde, oraya gittiğini kanıtlamak isteyen herkes, telefonunu bu 'etiket' e dokundurarak bölgedeki bir yardım kurumuna 1 ABD doları bağışta bulunabilecek.

Şirketin Kurumsal Strateji ve İş Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Samuel Asarnoj, "Dünyanın her yerinde dokun hareketine siz de katılın ve orada olduğunuzu kanıtlayın. Hayır kurumlarına bağış yapmak gibi bir amacı gerçekleştirmek amacıyla, gezginlere deneyimler yaşatmak için düzenlenmiş olan 'Dünyanın Her Yerinde Dokun' kampanyasında, Nas gibi trend oluşturan bir gezgin ile işbirliği yapmaktan çok memnunuz. Paskalya Adası ve New York gidilecek hedefler arasında sadece başlangıç" dedi.
 

Facebook ile yorum yap

Site içerisinden yorum yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.

İLGİ GÖREN HABERLER