0
0
0
0
vatandas.com.tr > İŞ VE ÇALIŞMA DÜNYASI > İSO listesine tarım sektörü damga ...
20 Temmuz 2017 Perşembe 15:07

İSO listesine tarım sektörü damga vurdu

Konya Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Hüseyin Çevik, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin En Büyük İkinci 500 Sanayi Kuruluşu listesine Konya’dan tarım sektörünün damga vurduğuna dikkat çekti

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) Türkiye’nin en büyük ikinci 500 şirketi araştırmasında Konya’dan 13 firma listede yer aldı. Konya’dan listeye giren markaları tebrik eden KTB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, “Ülkemiz ve Konya’mız adına üretim yapan, işgücü arzı sunan, değer yaratan firmalarımızı canı gönülden tebrik ediyor, uzun yıllar ilk 1000 arasında görmeyi temenni ediyorum. Bizler adına ikinci guru verici nokta ise İkinci 500’de yer alan 13 firmanın 7’sini tarım ve tarıma dayalı şirketlerin oluşturmasıdır. Bu sonuç şehrimiz adına tarımın itici güç olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur” dedi.

Konya’nın, ülkemiz tarım ve gıda sektörü açısından bir üretim üssü konumunda olduğunu dile getiren KTB Başkanı Çevik, “Konya bu konumunu her geçen yıl yatırımları ile daha da sağlamlaştırmaktadır. Özellikle yerli firmalarımız ve üreticilerimizin başarıları, Marmara havzasına alternatif yatırım alanı konumunda olmamız gıda, tarım ve hayvancılık alanlarında yatırımları şehrimize çekmektedir. Kazanılan başarılar üreticimiz, sanayimiz, merkezi ve yerel yönetimlerimiz adına ortaktır. Tarım sektörünün önemi ve sektöre ilgi her geçen gün daha da artmaktadır. Türkiye’nin öncü firmaları arasında daha çok tarım şirketi yer almaya devam edecektir. Tüm kurum ve kuruluşlar birbirini dengelemekte, kaynaklarını, bilgi ve teknolojisini, girişimciliğini paylaşmakta, alt ve üst yapı hizmetlerini zamanında sunmaktadır; başarının sırrı da budur. İnşallah bu ortak akıl ve yatırımlarla ilerleyen yıllarda daha fazla Konya firmamızı yapılan araştırmalarda göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Çevik, “Bu vesileyle İSO ikinci 500 listesine yeni dahil olan Çöğenler Yem, Gitaş Gıda, Kontensan Ambalaj firmaları ile, ikinci 500 içerinde yer alan Konya Çimento, Büyük Hekimoğulları Un, Kombassan Kağıt, Safa Tarım, Golda Gıda, Atiker Metal, Selva Gıda, Altınapa Değirmencilik, Kompen, Tosunoğulları Mobilya yönetici ve çalışanlarını tebrik ederim” diyerek sözlerini tamamladı. 

Facebook ile yorum yap

Site içerisinden yorum yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.

İLGİ GÖREN HABERLER