0
0
0
0
vatandas.com.tr > 3. SAYFA > İçine taş yerleştirdikleri kar top...
19 Aralık 2016 Pazartesi 09:33

İçine taş yerleştirdikleri kar toplarıyla saldırdılar

Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat Kampüsü ile şehir merkezi arasında toplu ulaşımda kullanılan tramvaylara Selahattin Eyyubi durağı yakınlarında içine taş yerleştirilmiş kar topları atıldı

Konya’da toplu ulaşımın yükünü tramvaylar çekiyor. Özellikle şehir merkezi ile Selçuk Üniversitesi Alaeddin  Keykubat Kampüsü arasında toplu ulaşımın yükünü tramvaylar çekiyor.

Her gün yüz binlerce yolcuyu taşıyan tramvaylara dün Selahattin Eyyubi durağı yakınlarında içine taş yerleştirilmiş kar topları atıldı. Dün sabah saatlerinde şehir merkezinden Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat Kampüsü istikametinde seyreden tramvaya yapılan kar topu saldırısında tramvayın ön camı kırıldı. Vatman, hemen durup müdahale etmek istese de içine taş yerleştirilmiş kar topları ile tramvayın camını kıran grup hızla bölgeden uzaklaştı. Tramvayın camının kırılması yolculardan da büyük tepki aldı.

Vatmanlar, özellikle kar yağdığı dönemlerde her zaman tramvayların kar topuna tutulduğunu belirterek, “Bu bölgedeki çocuklar ve gençler, kar yağdığında tramvaya kar topu atıyorlar. Bunu bir oyun zannediyorlar. Ancak bu kadarını da beklemiyorduk. Kar topunun içine taş koymuşlar. Camı kırdılar. Allah esirgesin, bir vatandaşımıza isabet etse yaralar, ölümüne bile sebep olabilirdi. Özellikle ailelere sesleniyorum. Çocuklarını daha duyarlı olmaları konusunda lütfen uyarsınlar” diye konuştu.

MERVE DÜZGÜN

Facebook ile yorum yap

Site içerisinden yorum yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.

İLGİ GÖREN HABERLER