0
0
0
0
vatandas.com.tr > YEREL GÜNDEM > Havaalanı için onay alındı...
31 Aralık 2016 Cumartesi 12:10

Havaalanı için onay alındı

Karaman tarihinin en önemli projelerinden biri olan havaalanı projesi 2016 yatırım planına alınmıştı. Başbakan Binali Yıldırım, Karaman Havaalanı’nın yapım projesini onayladı

Karaman tarihinin en önemli projelerinden biri olan Havaalanı Projesi, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 2016 yatırım programına alınmıştı. 2016 yılının son gününde Başbakan Binali Yıldırım, Dağkapı-Hastane Raylı Sistem Hattı, Yozgat Havalimanı, Karaman Havalimanı ve Tokat Yeni Havalimanı yapım projelerini onaylayan imzayı attı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın aralarında Karaman’ın da bulunduğu bazı illere yatırım anlamında ciddi değer katacak olan projeyi onaylamasının ardından AK Parti Karaman Milletvekili Recep Konuk, resmi twetter hesabından bir paylaşım yaparak, Karaman’a yapılacak olan ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından onaylanan projenin Karaman ve çevre illeri için hayırlı olmasını diledi.

Karaman’a yapılacak olan havaalanı sadece Karaman ili için değil, bölge illerinin hepsi için büyük önem arz ediyor. Niğde, Aksaray, Mersin, Konya, Ereğli, Mut gibi yakın il ve ilçeler de bu havalimanından istifade edebilecek. Karaman Havalimanı, bahsi geçen il ve ilçelerin ulaşımının kolay bir şekilde sağlanabileceği stratejik bir noktaya inşa edilecek.

Karaman Havaalanı, Proje alanı karayolu mesafesiyle Karaman il merkezine yaklaşık 20 kilometre, Konya’nın Ereğli ilçesi merkezine yaklaşık 60 kilometre Konya ili merkezine ise yaklaşık 130 kilometre mesafede. Projede bir adet pist bir adet apron bir adette taksirut planlanmakta. Ayrıca iç ve dış hatlar terminali ve havalimanı için gerekli tüm üst yapı tesislerin yapımı gerçekleştirilecek. Karaman havalimanı projesi kapsamında üst yapı tesisleri de dahil olmak üzere 378 bin hektarlık alana sahip olacak.

MERVE DÜZGÜN

Facebook ile yorum yap

Site içerisinden yorum yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.

İLGİ GÖREN HABERLER