0
0
0
0
vatandas.com.tr > YEREL GÜNDEM > Halep'e bir destek de Konya Adliye...
09 Ocak 2017 Pazartesi 10:59

Halep'e bir destek de Konya Adliyesinden

Halep halkının yardım çığlığına sessiz kalmayan adliye personeli, harekete geçerek bir TIR dolu yardım malzemesi topladı. Toplanan yardım malzemeleri Halep’e uğurlandı

Konya Adliyesi çalışanlarıca, "Halep'e Acil İnsani Yardım" sloganı ile başlatılan kampanya çerçevesinde battaniye, çocuk bezi, kıyafet ve gıdadan oluşan yardım malzemeleri, makbuz karşılığı Türk Kızılayı Konya Şubesine teslim edildi.

Konya Adliyesinde bugün düzenlenen uğurlama törenine Konya Cumhuriyet Başsavcısı, Konya Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı, Konya Bölge İdare Mahkemesi Başkanı, Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri, Mahkeme Başkanları, Hakim ve Savcılar ile Konya Adliyesi personeli ve çok sayıda avukat katıldı.

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan insanlığın kanayan yarası Halep'te bulunan soydaşlarımızın, dindaşlarımızın sorunlarına bir nebze olsun çözüm bulabilmek maksadıyla yardım hareketini meydana getirdiklerini ifade ederek, "Halep'te yaşananları görmezden gelemezdik. İnşallah toplanan yardımlarla onların sorunlarına küçük de olsa bir katkıda bulunuruz. Emeği geçenlere içten teşekkür ediyorum. Hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yardım tırımız selametle varsın istikametine" dedi.

Kampanya hakkında bilgi veren Konya Cumhuriyet Başsavcılığı Emanet Memurluğu Yazı İşleri Müdürü Ekrem Ceyhan ise soğuk kış günlerinde Halepli kardeşlerimizin içini ısıtabilmeyi amaçladıklarını belirterek, "Bugün dünyanın yüz karası, kanayan yarası, mazlum milletlerin acıyan yüreği Halep için buradayız. Bugün 20 günlük bir gayret sonucunda yüklenen tırımızı uğurlamak için buradayız. Bu işin başından sonuna kadar bizlere desteğini esirgemeyen Başsavcımız, Komisyon Başkanımız, Bölge İdare Mahkemesi Başkanımız, Valimiz, Kızılay Genel Müdürümüz, Kızılay Konya Müdürümüz, Hakim ve Savcılarımız, adliyemiz personelimiz ile avukatlarımıza ayrı ayrı teşekkürü bir borç biliriz. Bu hareketimizin tüm adliyelere ve devlet kurumlarına birer ilham kaynağı olmasını istiyoruz" dedi.

Yardım malzemelerinin yüklendiği tır okunan duaların ardından Halep'e ulaştırılmak üzere uğurlandı.

Facebook ile yorum yap

Site içerisinden yorum yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.

İLGİ GÖREN HABERLER