0
0
0
0
vatandas.com.tr > 3. SAYFA > Gizli buzlanma var!...
29 Aralık 2016 Perşembe 09:52

Gizli buzlanma var!

Yoğun kar yağışının ardından şehir merkezinde hava sıcaklığı yükselse de, Konya’yı diğer şehirlere bağlayan bağlantı yollarında gizli buzlanmaya bağlı olarak sabah saatlerinde çok sayıda kaza meydana geldi

Konya ile diğer şehirleri birbirine bağlayan yollarda sabah saatlerinde çok sayıda kaza meydana geldi. Gece yer yer yoğun bir şekilde devam eden kar yağışının ardından sabah, güneş sıcak yüzünü gösterdi. Havanın ısınması ile birlikte eriyen kar suları bir süre sonra dondu. Hava sıcaklığının düşmesine bağlı olarak yollarda gizli buzlanma oluştu.

Gizli buzlanmayı fark edemeyen bazı sürücüler birçok noktada kazaya neden oldu. Özellikle Konya – Afyonkarahisar yolu üzerinde çok sayıda kaza meydana geldi. Bir TIR’ın kontrolden çıkarak yan yatması sonucu yol trafiğe kapandı. Uzun araç kuyrukları oluşurken, yoğunlaşan trafikte peş peşe çok sayıda kaza yaşandı. Aynı güzergahta birkaç kilometrelik bir yolda meydana gelen 3 ayrı kaza nedeniyle trafik uzun süre kapalı kaldı. Sürücülerin gizli buzlanma tehlikesine karşı dikkatli olması gerekiyor.

Facebook ile yorum yap

Site içerisinden yorum yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.

İLGİ GÖREN HABERLER