0
0
0
0
vatandas.com.tr > DÜNYA > DEAŞ Musul’da hastaneyi silah depos...
10 Ocak 2017 Salı 14:45

DEAŞ Musul’da hastaneyi silah deposu olarak kullanmış

Irak askeri güçleri deaş'la yaptığı şiddetli bir çatışmadan sonra musul’un doğu kesimindeki vahde mahallesini ele geçirdi. ırak güçleri, mahalleyi terk eden deaş güçlerinin selam eğitim hastanesinin.

Selam Hastanesinin bodrumunda çok sayıda orta ağırlıkta ve hafif silah ele geçirildi. Çatışmalar sırasında harabe haline gelen hastanede İHA’ya konuşan bir asker, ”Vahde mahallesinde Selam Hastanesine girdiğimiz zaman hastanenin harap hale geldiğini gördük. Bildiğiniz gibi DEAŞ ele geçirdiği şehirlerin altyapısını tahrip etmek için çeşitli silahlar kullanıyor. Halkın yardımı ve Allah'ın lütfu ile iyi neticeler elde edeceğiz. İnsan hayatı toprak kurtarmaktan önce gelir” dedi.

Hızlı müdahale bölüğünden bir Irak askeri ise İHA muhabirine yaptığı açıklamada, “Bölgeyi kurtarmak için İntisar mahallesinden başladığımız hareketle Misak ve Vahdet mahallelerini ele geçirdik. Bu operasyon sırasında bölgeyi DEAŞ'tan temizlerken Selam Eğitim Hastanesinin mahzeninde çok sayıda silah ele geçirdik. DEAŞ’ın geride bıraktıkları arasında bir Suriye lirası ve bir torba hurma vardı.” dedi.
 

Facebook ile yorum yap

Site içerisinden yorum yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.

İLGİ GÖREN HABERLER