0
0
0
0
vatandas.com.tr > SPOR > Boşnak heyet, Atiker Konyaspor'u ...
23 Aralık 2016 Cuma 11:36

Boşnak heyet, Atiker Konyaspor'u ziyaret etti

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Konya'ya gelen Bosna Hersek heyeti, Atiker Konyaspor'u Büyükşehir Belediyesi Arena Stadyumu'nda bulunan kulüp binasında ziyaret etti

Bir dizi gezi ve ziyarette bulunmak üzere Konya'ya gelen ve bakanlar ile iş adamlarından oluşan Bosna Hersek'li heyet Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu içerisinde yer alan Atiker Konyaspor Kulüp Binası'nda ağırlandı.

Ziyarette Kulüp Başkanımız Ahmet Şan, Kantonal Seviye Bosna Hersek Ekonomi Bakanı Sedzad Milanovic, Tarım, Su ve Orman İşletme Bakanı Saiko Merdzanic, Bütçe ve Kamu Harcamaları Yönetimi Müdürü Edvin Granic, ASKON Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım, Genel Müdürümüz Muhammed Ak, Bosna Hersek'li ve Türk iş adamları ile Basketbol Okulumuzun Bosnalı antrenörü Aziz Bekir, Boşnak futbolcularımız Riad Bajic, Amir Hadziahmetovic ve Deni Milosevic hazır bulundu. 

Bosna Hersek'li bakanları ve iş adamlarını Konya'da ve kulübümüzde misafir etmekten dolayı duydukları memnuniyeti ifade ederek konuşmasına başlayan Atiker Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan, "Uzun yıllardan bu yana gelen Türkiye-Bosna Hersek ve Konya-Bosna Hersek arasındaki iyi ilişkiler artarak devam ediyor. Ticaret, sanayi alanındaki işbirliklerine Konyaspor olarak son yıllarda Bosna Hersek'ten aldığımız genç ve gelecek vaad eden oyuncularla sporu da ekledik. Biz Konya ve Bosna Hersek'i birbirinden ayrılmayan bir parça olarak görüyoruz. Oraya gittiğimizde kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Sizinde aynı şekilde burada evinizde gibi hissetmenizi istiyoruz. İnşallah bundan sonra işbirlikleri ve dostluklarımız daha da artarak devam eder" diye konuştu.

Kantonal Seviye Bosna Hersek Ekonomi Bakanı Sedzad Milanovic ise, "Öncelikle ev sahipliğinizden ve gösterdiğinizden ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. Bizde kendimizi Türkiye ve Konya ile birlikte çok sağlam bağları olan bir ülke olarak görüyoruz. Burada bizden olan basketbol antrenörü Aziz Bekir hocamızı ve milli futbolcularımız Riad Bajic, Amir Hadziahmetovic ile Deni Milosevic'in olması Konya'ya karşı ayrı bir sevgi ve sempatimizin olmasına neden oluyor. Burada gerçekten çok güzel ve herkesin büyük bir beğeni ile baktığı muhteşem bir stadyum var. Umarım Konyaspor daha önemli başarılar elde eder ve adını hem ülkenizde hem de Avrupa'da güzel sonuçlarla duyurur" dedi.

Heyet, konuşmaların ardından Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ziyaretin sonunda Ahmet Şan, Kantonal Seviye Bosna Hersek Ekonomi Bakanı Sedzad Milanovic'e 'Kartal Heykeli' ve 'Konyaspor Forması' ile 'Mesnevi', Atiker Konyasporlu Boşnak asıllı futbolcu Riad Bajic'de Tarım, Su ve Orman İşletme Bakanı Saiko Merdzanic'e 'Kartalı Heykeli' ve 'Konyaspor Forması' hediye etti.

Ziyarette hazır bulunan ASKON Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım'da Kulüp Başkanımız Ahmet Şan'a günün anısına bir plaket takdim etti.

Facebook ile yorum yap

Site içerisinden yorum yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.

İLGİ GÖREN HABERLER